Belkosten duidelijker op telefoonnota
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
In dit artikel op Bellen.com van 7 maart j.l. werd al gemeld dat de kosten voor mobiel bellen in een aantal gevallen met zo'n 30% stijgen. Dit als gevolg van het aanpassen van een aantal abonnementen door KPN, Vodafone en T-Mobile. Naar aanleiding van deze prijsstijgingen zijn er vragen gesteld in de Tweede Kamer.
Demissionair minister Van der Hoeven van Economische Zaken heeft de bedrijven hierop aangesproken. De boodschap was dat er meer duidelijkheid moet komen over de manier waarop de kosten in rekening worden gebracht.
Volgens Van der Hoeven moet het bij mobiel bellen glashelder zijn of je per minuut of per seconde betaalt. Veel consumenten zien bij het afsluiten van een mobiel abonnement door de wirwar van tarieven en informatie door de bomen het bos niet meer, volgens Van der Hoeven. 'Tal van aanbieders hebben abonnementsvormen waar, met uitzondering van de eerste minuut, nog wel per seconde wordt afgerekend', schrijft Van der Hoeven de Tweede Kamer. Deze week overlegt zij met de Kamer over de telecomtarieven.
Door de wijzigingen kan een abonnement in de praktijk heel goedkoop lijken, maar duurder uitpakken dan gedacht. Het kan in sommige gevallen zelfs voordeliger zijn om een iets duurder abonnement te nemen en per seconde te betalen.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
T-Mobile heet vanaf nu Odido
5 sep T-Mobile Nederland gaat vanaf 5 september 2023 verder als Odido. Dit geldt voor de merken T-Mobile e...
-
Grote internetproviders verhogen de prijzen: hoe kun je alsnog geld besparen?
8 jun Door de inflatie en de energiekosten gaan ook de prijzen van internet en televisie omhoog. Wij legge...
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...