In 2012 veiling frequenties mobiel internet
door Jeanet Woldring Leestijd: 1 minuut
De overheid veilt volgend jaar extra frequenties om het toenemende gebruik van mobiel internet en smartphones op te vangen. Ook bestaande frequenties voor mobiele telefoons, die in 2013 aflopen, komen dan opnieuw onder de hamer. Dat heeft Minister Verhagen van Economische Zaken vandaag bekendgemaakt.
Meer ruimte voor nieuwkomers
Met de veiling wil de overheid versneld extra ruimte in de ether vrijmaken. Het gaat om twee keer 30 MHz op de 800 MHz-band. Daarbij is ruimte gereserveerd voor nieuwkomers op deze markt om te zorgen voor meer concurrentie. (2 vergunningen van 10 Mhz).
Alle frequenties in één klap onder de hamer
Daarnaast komen alle frequenties voor mobiele telefoons (de 900 en 1800 MHz-band) die nu in het bezit zijn van KPN, T-Mobile en Vodafone, opnieuw onder de hamer. Deze vergunningen lopen in 2013 af. De frequenties worden via internet geveild.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Wij vergelijken al 25 jaar
25 okt
-
T-Mobile heet vanaf nu Odido
5 sep T-Mobile Nederland gaat vanaf 5 september 2023 verder als Odido. Dit geldt voor de merken T-Mobile e...
-
Grote internetproviders verhogen de prijzen: hoe kun je alsnog geld besparen?
8 jun Door de inflatie en de energiekosten gaan ook de prijzen van internet en televisie omhoog. Wij legge...
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...