Online ook in digitale tv via ether
door Jeanet Woldring Leestijd: 3 minuten
Internetprovider Online biedt nu ook digitale tv via de ether. Hierdoor heeft u bij deze provider de keus uit internet+bellen+ tv in één pakket via zowel de satelliet als de ether. Voor satelliet tv werkt de provider samen met CanalDigitaal, voor ether tv met KPN.
Online wil de consument hiermee ‘van alle gemakken’ voorzien. De keus van een ruim zenderaanbod, opnemen, pauzeren, HDTV óf een lage maandprijs met minder zenders en minder mogelijkheden via de ether.
Goedkoopste totaalpakket
Met een abonnementsprijs van 28,50 euro per maand is Online de voordeligste aanbieder van een 3-in-1 pakket met internettoegang, vaste telefonie en digitale tv op de Nederlandse markt. Toch zult u dit pakket tevergeefs zoeken in de TOP 5 van TOTAALWIJZER om te voorkomen dat het een 'appels en peren' vergelijking wordt.
Totaalpakketten met digitale tv via de ether staan vooralsnog alleen in de uitgebreide vergelijking (totale ranglijst) vanwege het feit dat deze vorm van televisie kijken weliswaar goedkoper is, maar aanzienlijk minder mogelijkheden biedt dan digitale tv via andere technieken. Zo zijn er veel minder zenders en is geen HDTV mogelijk.
Online is niet de eerste die op deze manier digitale tv aanbiedt. Scarlet en EDPnet doen dit al geruime tijd. Net als Online werken deze providers hiervoor samen met KPN. Zij hebben hun eigen hardware die verschilt van die van Digitenne van KPN.
Ontvangst via binnenantenne
De nieuwe dienst is gebaseerd op de techniek DVB-T: de consument ontvangt het signaal via een kleine binnenantenne. Vanzelfsprekend kunt u de pakketten met digitale tv via de ether wel vergelijken en bestellen via TOTAALWIJZER. Klik daarvoor op Toon alle pakketten of voer de beschikbaarheidscontrole uit. Wie via deze site bestelt, ontvangt als exclusieve actie 75 euro retour.
Bijna 80 procent kijkt digitaal
Bijna 80 procent van Nederland kijkt inmiddels digitaal naar de televisie. De extra mogelijkheden van digitale tv lijken echter nog maar mondjesmaat ingeburgerd. Dat de tv op pauze kan, ook tijdens live-uitzendingen, wordt nu nog maar door slechts 9% van de Nederlanders met digitale tv dagelijks benut, blijkt uit onderzoek van Online. En dat terwijl men de tv wel op pauze zou willen zetten om naar de wc te gaan, te telefoneren of om iets te eten of te drinken te pakken. Naar eigen zeggen gaat Online er alles aan doen om dit wel te communiceren naar zijn klanten.
Maarten Stramrood van Online: “De wintertijd is ingegaan en dat betekent veel huiselijke TV-avondjes, terwijl het buiten donker en guur is. We zijn zeer verheugd dat we onze klanten nu ook de onbegrensde mogelijkheden van Digitale TV kunnen aanbieden. Los van het pauzeren, het gebruiken van de TV-gids en het grote zenderaanbod, kun je ook radio luisteren op 19 kanalen en TV-programma’s en films opnemen tot wel 160 uur. Dat zijn gemiddeld ongeveer 100 films die je kunt opnemen."
Direct Kijken of Pauzeren & Opnemen
Wie ook wil 'pauzeren & opnemen' heeft daarvoor een harddiskrecorder nodig die Online honderd euro goedkoper aanbiedt. In plaats van 199,95 kost deze 99,95. Daarmee kunt u tot 160 uur opnemen. Online noemt dit pakket 'Digitale TV Pauzeren & Opnemen'. Het andere pakket heet 'Digitale TV Direct Kijken'.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...