Overname KPN lijkt van de baan
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
America Movil, het telecombedrijf van Carlos Slim, ziet af van een bod op KPN. Het Mexicaanse telecombedrijf liet woensdag weten dat de overname in principe van de baan is. KPN bevestigde woensdagavond dat het niet tot een akkoord is kunnen komen.
Het intrekken van het ongevraagde bod op KPN werd woensdag door América Móvil in Mexico bekendgemaakt. Het telecombedrijf had op 9 augustus een bod van 2,40 euro gedaan op de KPN-aandelen. Het bedrijf van miljardair Carlos Slim heeft al 29,8 procent in handen. América Móvil zou verder onderhandeld hebben over deze prijs, waarbij KPN een veel hogere vraagprijs eiste.
Volgens América Móvil zijn de gesprekken met KPN mislukt omdat het Nederlandse telecombedrijf niet wilde verder praten zonder een hoger bod van Slim. De overnameplannen waren al deels vastgelopen nadat de stichting Stichting Preferente Aandelen B van KPN de overname via een beschermingsmechanisme blokkeerde. Desondanks bleven de partijen wel met elkaar in gesprek.
KPN bevestigde woensdagavond dat het niet tot een akkoord is kunnen komen met América Móvil over het ongevraagde bod. Volgens het bedrijf toonden de Mexicanen geen enkele bereidheid om hun bod te verhogen, terwijl KPN duidelijk had gemaakt het bod te laag te vinden.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...