Smartphone populairder dan laptop voor mobiel internet
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Smartphones worden vandaag de dag meer gebruikt voor mobiel internet dan laptops. Vooral veel jongeren gebruiken de telefoon vrijwel dagelijks om onderweg online te gaan. Het datagebruik in Nederland ligt boven het gemiddelde van de EU. Dit blijkt uit een publicatie van het CBS.
Smartphone verdringt laptop
Het gebruik van internet is niet meer beperkt tot thuis, op school of op het werk. Steeds meer mensen zijn ook online terwijl ze onderweg zijn. In 2012 waren dit al zes op de tien internetgebruikers. Dat doen ze tegenwoordig vooral op de smartphone. Tot 2010 gebruikte men daarvoor vaker een laptop dan een smartphone. De tablet computer, die door het CBS voor het eerst werd gemeten in 2012, werd door bijna 20 procent van de mobiele internetters gebruikt.
Leeftijd en internetgebruik onderweg
Vooral veel jongeren internetten onderweg. Van de 12- tot 25-jarigen gebruiken zeven op de tien hun smartphone om gebruik te maken van mobiel internet. De meesten doen dat zelfs dagelijks. Bijna de helft gebruikt (ook) een laptop, en een kwart een tablet om onderweg online te gaan.
Net als bij de jongeren is ook bij de 25-tot 45-jarigen de smartphone het populairst. De voorkeur van de oudere generatie gaat toch uit naar een laptop. Deze wordt vaker gebruikt dan een smartphone. De tablet is bij deze categorie ongeveer even populair als de telefoon. Ook interessant is dat werkenden anderhalf keer zo vaak gebruik maken van mobiel internet als niet werkenden.
Nederland en Zweden hoogste percentage internetters EU
Nederland heeft samen met Zweden het hoogste percentage internetters van de Europese Unie (94 procent). Met mobiel internetgebruik komt Nederland met een aandeel van 56 procent ruim boven het EU-gemiddelde van 35 procent uit. Zweden, Denemarken en het Verenigd Koninkrijk overtreffen Nederland op dit punt. Opvallend is het lage aandeel (31 procent) mobiel internet van buurland Duitsland.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...