T-Mobile rolt HSPA+ uit
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Telecombedrijf T-Mobile gaat dit jaar HSPA+ met snelheden tot 21 Mbps uitrollen. Hiermee wil het de groeidende vraag naar datadiensten beantwoorden. Dat zei de baas van moederbedrijf Deutsche Telekom tegen Telecompaper.
Nederland zou de hoogste smartphonepenetratie en het hoogste gebruik van datadiensten in Europa hebben. Naast HSPA+ werkt T-Mobile ook nog steeds aan zijn LTE-strategie, maar is afhankelijk van het herverdelen van het spectrum. Lees ook T-Mobile verwijt overheid beleid mobiel internet
Deutsche Telekom’s strategie voor het hele bedrijf is erop gebaseerd dat er niet alleen van LTE, maar ook van HSPA+ en WiFi gebruik wordt gemaakt. Om de vraag naar mobiele data te kunnen beantwoorden richt het bedrijf zich op het aansluiten van 80 procent van de basisstations op glasvezel voor het einde van het jaar. Onbekend is hoe dit in ieder land in zijn werk gaat.
In Duitsland moet elke operator zijn LTE-uitrol beginnen in de zogenaamde witte gebieden waar gebrek is aan vaste breedbandlijnen. Deutsche Telekom gebruikt de 800 MHz-band voor LTE.
In de VS is de operator al verder met HSPA+. Ruim een jaar geleden verkondigde T-Mobile USA al: Today HSPA+, Tomorrow LTE. Het bedrijf heeft aangekondigd dat HSPA+ nog dit jaar een snelheid haalt van 41 Mbps.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...