UPC en mogelijk KPN gaan kinderpornosites blokkeren
Leestijd: 2 minuten
Het Korps Landelijke Politiediensten en UPC hebben vandaag overeenstemming bereikt over het blokkeren van websites met kinderporno. KPN volgt mogelijk snel, zo meldt het Korps. De organisatie praat ook met andere internetproviders.
Het team Bestrijding Kinderpornografie van het KLPD levert internetproviders een zwarte lijst met websites. De internetprovider blokkeert deze sites vervolgens voor zijn klanten.
UPC is de eerste provider die deelneemt aan het initiatief. De kabelaanbieder registreert niet wie de pagina's probeert te bezoeken. Klanten krijgen een waarschuwingsmelding van de politie te zien.
De maatregel, die begin mei moet ingaan, komt voort uit een Europees samenwerkingsverband tussen politiekorpsen (COSPOL), ondersteund door Europol. Doel is om samenwerking te zoeken met isp's voor de bestrijding van kinderporno.
In Noorwegen is begin 2006 een vergelijkbaar systeem ingevoerd. Hier zijn het afgelopen jaar een miljoen waarschuwingen op de schermen van internetgebruikers verschenen. De verwachting is dat de melding veel mensen afschrikt om actief verder te zoeken naar kinderpornosites.
De sites zelf kunnen veelal niet door de politie worden afgesloten, omdat ze zich vaak bevinden in landen waar geen justitiële contacten mee zijn.
De tekst van de melding luidt, zo meldt het ANP: "Uw browser heeft geprobeerd een pagina te benaderen die wordt gebruikt voor de verspreiding van bestanden waarop seksueel misbruik van kinderen is afgebeeld. Dit is strafbaar."
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...