Veel fraudeklachten
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Sinds de start van de landelijke Fraudehelpdesk twee maanden geleden heeft deze al meer dan 1200 incidenten geregistreerd. Slachtoffers betaalden in die periode in totaal 1,6 miljoen euro. Incidenten worden net zo vaak via de website als via de telefoon geregistreerd. Dat meldde de Fraudehelpdesk dinsdag.
De helpdesk werd in februari met subsidie van het ministerie van Veiligheid en Justitie opgericht en bestaat uit een website en een telefonische informatiedienst. Het loket werkt samen met onder meer de Autoriteit Financiële Markten, het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude, ConsuWijzer en de Consumentenautoriteit.
Door de vragen die binnenkomen hoopt de helpdesk belangrijke informatie te krijgen over de omvang van fraude en oplichting in Nederland. Op die manier wordt in de gaten gehouden of er nieuwe oplichtingspraktijken opduiken, zodat daar meteen voor gewaarschuwd kan worden.
Wel betaald, niks ontvangen
Mensen maken tot nog toe het meest melding van oplichting door webwinkels en marktplaatsfraude. Daarbij betaalden de slachtoffers, maar kregen zij vervolgens het product niet geleverd. Ook werden andere vormen van fraude als identiteitsfraude en beleggingsfraude gemeld.
Burgers en kleine ondernemers kunnen met meldingen en vragen over alle vormen van fraude terecht bij de helpdesk. Doel is burgers te helpen voorkomen dat ze slachtoffer worden en om slachtoffers zo snel mogelijk door te verwijzen naar de juiste instantie.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...