Ziggo en Tele2 winnaars frequentieveiling
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Bij de veiling van 2,6 GHz frequenties voor mobiele netwerken zijn niet alle beschikbare kavels verkocht. Dit meldt het Agentschap Telecom, dat onderdeel is van Economische Zaken. Ziggo/UPC, Tele2, KPN, T-Mobile en Vodafone hebben een frequentievergunning toegewezen gekregen. De veiling was dinsdag gestart.
Snel mobiel internet
Wat de deelnemers betalen, wordt pas volgende week bekend. De frequenties zijn bestemd voor snelle internetverbindingen via nieuwe LTE-techniek (4G), maar kunnen ook ingezet worden voor UMTS (3G). Uit de veilingresultaten blijkt dat er vooral interesse is voor het zogeheten gepaard spectrum, wat bijvoorbeeld gebruikt kan worden voor 4G.
MHz
Ziggo en UPC,vertegenwoordigd in de joint-venture Ziggo 4, hebben samen vier vergunningen met een grootte van 40 MHz toegewezen gekregen. Hetzelfde geldt voor Tele2 Mobiel. Een andere potentiële nieuwkomer, Worldmax die WiMax aanbiedt in Amsterdam, is afgehaakt.
Nog vijf deelnemers over
De bestaande telecomproviders konden maar op een beperkte hoeveelheid spectrum bieden. Op die manier hoopte de Tweede Kamer meer nieuwkomers te lokken en de concurrentie op het mobiele netwerk te vergroten. Maar van de negen gegadigden die zich voor de veiling gemeld hadden, bleven er uiteindelijk maar vijf over.
KPN en Vodafone hebben 20 MHz toegewezen gekregen, T-Mobile 10 MHz. Van de beschikbaar bandbreedte (190 MHz) is zodoende maar 170 MHz verkocht. Het is volgens Agentschap Telecom nu aan demissionair minister Van der Hoeven van Economische Zaken om te beslissen wat er met de resterende frequenties gaat gebeuren.
Rechtzaak
KPN en Vodafone verloren vorige vrijdag een rechtszaak die zij hadden aangespannen tegen het ministerie van Economische Zaken. Beide partijen waren het niet eens met de opzet van de veiling, maar de rechtbank in Rotterdam vond dat de veiling in ongewijzigde vorm moet doorgaan. Het ministerie verwacht vergunningen eind mei te kunnen overhandigen, waarna de uitrol van netwerken kan beginnen.
Update veiling 2,6 GHz (Agentschap Telecom)

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...