Ministerie kiest voor 'groene' ICT van KPN
Leestijd: 1 minuut
Het ministerie van Economische Zaken gaat zijn dataopslag onderbrengen in nieuwe groene CyberCenters van KPN. De nieuw te bouwen duurzame datacentra worden energieverantwoord gekoeld en zijn optimaal beveiligd.
Een nieuw innovatief koelingsysteem zorgt voor een besparing van meer dan 30% op het energieverbruik. Hiermee geeft het ministerie invulling aan het beleid van staatssecretaris Heemskerk om energie te besparen in de ICT-sector.
Volgens Heemskerk zal het energieverbruik tot 2020 verdubbelen en komt daardoor de CO2-uitstoot in de buurt van de luchtvaart. Vooral de servers, waar alle data van het internetverkeer en andere gegevens op staan, verbruiken veel energie. Onder meer de koeling van de apparaten kost veel stroom.
Economische Zaken krijgt een afgeschermde ruimte van 100 m2 in het KPN CyberCenter in Haarlem. Hier worden de data, de servers en de kantoorautomatisering van het ministerie ondergebracht. De forse energiebesparing is mogelijk door het innovatieve Kyoto Cooling© systeem, waarbij buitenlucht langs een zogenaamd roterend koudewiel wordt geleid. Dit koelt vervolgens de recirculatielucht van het datacentrum.
Bedoeling is dat Economische Zaken in september gebruik gaat maken van de KPN CyberCenter-dienstverlening. De overeenkomst tussen het ministerie van Economische Zaken en KPN heeft een looptijd van drie jaar.
Laatste nieuws
-
Eredivisie en ESPN kijken: kies je hiervoor Ziggo of KPN?
10 aug Vergelijk ESPN bij Ziggo en KPN. Bekijk wat ESPN Compleet kost, welke zenders inbegrepen zijn en wel...
-
Nieuw bij KPN: 5G-Internet Thuis
23 jul KPN lanceert 5G-Internet Thuis. We vergelijken de prijs, snelheid, modem en datalimiet met Odido Kli...
-
KPN vs Ziggo - bestaande klanten betalen de hoofdprijs
2 jul Internet providers proberen elkaar klanten af te snoepen met 'scherpe deals'. Toch blijven veel mens...
-
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerk, concurrentie belangrijk
15 jun De Autoriteit Consument & Markt verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door Glaspoort (KPN). Wat...
-
Prijzenspel tussen KPN en Ziggo zet door: welke provider moet ik kiezen?
3 apr De concurrentie tussen KPN en Ziggo is flink. Maar wat is de beste provider? En welke het is het goe...