UPC nog dit jaar met nieuwe Mediabox
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Naar verwachting eind dit jaar lanceert Liberty Global zijn nieuwe OTT-Mediabox bij UPC. De naam van deze nieuwe Mediabox is Horizon. Hierbij versmelten televisie en internet tot één geheel.
De nieuwe Mediabox biedt toegang tot content via internet. Ook kan men via dezelfde decoder naar digitale- en analoge televisie van UPC kijken. Er zit tevens een modem en een wireless router in.
Liberty Global, het Amerikaanse moederbedrijf van UPC Nederland, denkt met de nieuwe Mediabox nieuwe technologische ontwikkelingen als Google TV en Apple TV het hoofd te kunnen bieden.
Daarbij speelt het nieuwe digitale “TV Anywhere” concept een belangrijke rol. De nieuwe Mediabox verbindt vrijwel alle beeldweergevers met elkaar, zoals PC, smartphone of iPad. Hierdoor is alle content, of het nu lineaire televisie is of van internet komt, ook via de aangesloten beeldweergevers te bekijken.
In België heeft Liberty Global bij Telenet de nieuwe dienst Yelo uitgerold dat een eerste stap naar TV Anywhere genoemd kan worden.
Over de kosten van de nieuwe Mediabox is nog niets bekend. Naar verwachting zal de prijs in de buurt liggen van de huidige generatie Mediaboxen en de tarieven die nu voor interactieve tv berekend worden.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...