Whois toont eerste geregistreerde numerieke domeinnamen
Leestijd: 2 minuten
De landrush* van numerieke domeinnamen is op vrijdagmiddag 29 februari om zes uur afgesloten. Vanaf dat moment is de Stichting Internet Domeinregistratie Nederland (SIDN) alle ingediende aanvragen gaan verwerken in het systeem. Volgens verwachting heeft SIDN dit binnen 1 dag afgehandeld.
Niet alleen het weer was stormachtig op de laatste, extra februaridag, ook bij SIDN liep het storm. Op de eerste dag kreeg de stichting 450.000 aanvragen, zo zei een woordvoerder tegenover BNR Nieuwsradio.
De organisatie hield vooraf rekening met een groot aantal aanvragen, maar had dit niet verwacht. De server crashte niet, maar het overgrote deel van de aanvragen werd wel geweigerd, want de mailserver was vrijwel onbereikbaar, aldus Webwereld. Ook zouden domeinkapers met geautomatiseerde mailsystemen en talloze gelijktijdige connecties de boel hebben kunnen manipuleren volgens betrokkenen van verschillende deelnemende registrars.
Een van de meest populaire domeinnamen is 007.nl; maar ook 06.nl en 008.nl zijn al geregistreerd. Ook geboortedata en kengetallen vonden gretig aftrek.
Een van de meest opmerkelijke aanvragen is 11072010.nl. Dat is de startdatum van het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Afrika.
Vanaf vandaag, zaterdag 1 maart kunt u op de SIDN website in de Whois zien welke domeinnamen door wie als eerste geregistreerd zijn.
Zie ook: Domeinnaam al bezet? Vergelijk domeinnaam prijzen
* de eerste keer dat de registratie opengesteld wordt voor niet-rechthebbenden
Laatste nieuws
-
Eredivisie en ESPN kijken: kies je hiervoor Ziggo of KPN?
10 aug Vergelijk ESPN bij Ziggo en KPN. Bekijk wat ESPN Compleet kost, welke zenders inbegrepen zijn en wel...
-
Nieuw bij KPN: 5G-Internet Thuis
23 jul KPN lanceert 5G-Internet Thuis. We vergelijken de prijs, snelheid, modem en datalimiet met Odido Kli...
-
KPN vs Ziggo - bestaande klanten betalen de hoofdprijs
2 jul Internet providers proberen elkaar klanten af te snoepen met 'scherpe deals'. Toch blijven veel mens...
-
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerk, concurrentie belangrijk
15 jun De Autoriteit Consument & Markt verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door Glaspoort (KPN). Wat...
-
Prijzenspel tussen KPN en Ziggo zet door: welke provider moet ik kiezen?
3 apr De concurrentie tussen KPN en Ziggo is flink. Maar wat is de beste provider? En welke het is het goe...