WK zware beproeving voor NOS
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Op 14 juni speelt het Nederlands Elftal tijdens het WK de eerste wedstrijd tegen Denemarken. De uitzending begint om 13.30 uur, een tijdstip waarop veel Nederlanders op hun werk zijn. Velen zullen de live stream van de NOS van deze wedstrijd via hun computer willen bekijken. Er wordt alles aan gedaan om dit mogelijk te maken, maar de kans dat iedereen probleemloos kan meekijken is klein.
Circa 1,2 mbps per stream
Verharen van de NPO in Broadcast magazine nieuws: "De NOS wil de wedstrijden in goede kwaliteit streamen. Voor het snelle voetbal betekent dit dat we tussen de 1 en 1,5 mbps per stream gaan zitten. Daarmee kunnen tussen de 100.000 en 120.000 mensen gelijktijdig meekijken. Want ook de radiostreams etc. moeten blijven werken. Voor hele populaire wedstrijden kunnen we de kwaliteit beperken tot 1 mbps zodat het maximale aantal mensen kan kijken. Dat gaan we doen tijdens Nederland - Denemarken op 14 juni.
Virtuele stadion vol
Nieuw is dat op de NOS WK website wordt aangegeven hoeveel capaciteit er nog is. En als het op een netwerk van een ISP te druk wordt zal daar eerder worden aangegeven dat het virtuele stadion vol is. Dat heeft de voorkeur boven het nog meer terugbrengen van de kwaliteit van de stream."
Geen live WK-beelden op mobiele telefoon
Roeland Stekelenburg, hoofd nieuwe media NOS, meldde dinsdagochtend op Radio 1 en Twitter dat er geen overeenstemming is bereikt met de FIFA over de distributie van de live WK-beelden op mobiele telefoons. "We hebben wel een mobiele website, met alle standen en tussenstanden realtime. Het WK begint nu echt te leven: de vier best bekeken video's op NOS.nl waren gisteren WK-gerelateerd."

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
T-Mobile heet vanaf nu Odido
5 sep T-Mobile Nederland gaat vanaf 5 september 2023 verder als Odido. Dit geldt voor de merken T-Mobile e...
-
Grote internetproviders verhogen de prijzen: hoe kun je alsnog geld besparen?
8 jun Door de inflatie en de energiekosten gaan ook de prijzen van internet en televisie omhoog. Wij legge...
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...