Speedlinq nu ook Telfort Internet
Leestijd: 2 minuten
Speedlinq is vanaf 1 januari onderdeel van Telfort geworden. De internetprovider is sinds augustus 2006 eigendom van KPN. Bestaande klanten van Speedlinq worden op de hoogte gehouden van nieuwe ontwikkelingen, zo staat op de website te lezen.
Hans Huygens en Pieter Porte, directeuren van het eind 2002 opgerichte bedrijf, hebben oktober jl. afscheid genomen. Na de overname voerden zij samen met KPN de bedrijfsvoering over Speedlinq. Hun functies zijn per 1 oktober overgenomen door Hans Blom en Taco van den Elskamp. Huygens en Porte laten een succesvol bedrijf achter met meer dan 70.000 klanten dat zowel qua technologie als marketing de grote internet service providers regelmatig uitdaagde.
Speedling maakt het de grote gevestigde providers en telecommerken vaak lastig. De internet service provider zorgde regelmatig voor verrasssingen. Zo introduceerde Speedlinq eind 2002 als eerste al een all-in-one pakket met VOIP en was het ook de eerste ISP die dat all-in-one pakket verkocht via een winkelketen.
De provider maakte naam met het aanbieden van hoge snelheden waardoor het vaak bovenaan de ranglijsten van snelste internet service providers stond. Tot tweemaal toe zette Speedlinq de toon door als eerste ISP haar snelheden te verdubbelen. Ben Woldring: "De Top-5 van goedkoopste breedband-pakketten op Internetten.nl heeft in de afgelopen jaren een aantoonbare invloed gehad op de prijsontwikkelingen van ADSL- en kabelabonnementen. Speedlinq heeft altijd het belang ingezien van de scherpste aanbieding voor de klant, waardoor zij vaak op de nummer 1 positie van onze ranglijsten stond. Dit heeft hen veel abonnees opgeleverd."
Het opheffen van Speedlinq is onderdeel van een grotere operatie, waarmee KPN een gedeelte van haar merken onder de paraplu van Telfort verzamelt. KPN wil van Telfort een sterke prijsvechter maken die de onderkant van de telecommarkt bedient.
Ook 12Move en Tiscali zijn door KPN overgenomen. Sinds 1 november j.l. was het al niet meer mogelijk 12Move te bestellen en vanaf 15 januari zal Tiscali, dat een kleine 300.000 abonnees heeft, opgaan in Telfort. Eerder door KPN overgenomen providers werden al bij andere KPN-providers onderbracht: Freeler ging op in Het Net; Demon, Cistron en HCCnet zijn naar XS4ALL gegaan. Door deze reductie zullen nog vijf merknamen overblijven, te weten KPN, Het Net, Planet, Telfort en XS4ALL.
Laatste nieuws
-
Hoge inflatie? Tips waarmee je makkelijk bespaart op internet, tv en bellen
1 feb Met een torenhoge inflatie is het slim je abonnement voor internet, tv en bellen onder de loep te ne...
-
'Internetabonnement kan tientallen euro's goedkoper'
19 sep De prijs van een internetabonnement kan de helft goedkoper. Ziggo en KPN vormen een duopolie wat zor...
-
Bij deze provider kijk je het voordeligst naar ESPN
17 aug ESPN Compleet zit bij Online.nl en Freedom bij het TV pakket inbegrepen. Hoeveel betaal je bij ander...
-
Delta komt met 8 Gbps internet via glasvezel
6 aug Delta introduceert een internetpakket via glasvezel met een snelheid van 8 Gbps. Daarnaast wordt 1 G...
-
Delta Fiber wil 2 miljoen huizen aansluiten op glasvezel met veel hogere snelheden
2 aug Delta Fiber wil een kwart van de huizen toegang tot eigen glasvezelnetwerken geven. Het bedrijf heef...